Obsah: Jako žena nula

Je to vlastně úplně obyčejná rodina. Manžel, manželka, dvě děti a tchyně. Manžel je pochopitelně vzor dokonalosti, miluje pořádek, nikdy nic neztratí, lpí na zavedených zvycích a má své představy o tom, jaká by měla být žena dokonalého muže. Jeho tchyně mu ostatně vždycky říkala, aby si její dceru nebral. Také ona má své představy o své dceři, měla by získat Nobelovu cenu, neměla by ničeho litovat a neměla by být roztržitá. A dvojčata? Ta jsou nevychovaná jako všechny děti, učí se jen to, co se jim líbí, věčně telefonují a silně se malují a vysvětlují, že ten reparát z latiny ...
A co na to matka, manželka a dcera Luisella Fiumiová? Opravuje kapající kohoutky, píše slohové úkoly do školy, bojí se zubaře, trpí nespavostí - a je roztržitá. A kromě toho popisuje své rodinné problémy s humorem, který, jak sama přiznává, jí mnohdy chybí při řešení situací samotných. Její rozmarně prezentovaná analýza rodinného soužití se sebeironizujícím názvem "Jako žena nula", která měla velký úspěch u italských čtenářů, jistě zaujme a pobaví i naše čtenáře nejrůznějšího vzdělání a povolání.
Upravil: pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024