Obsah: Mládí nevybouřené

Román o dětství, dospívání a zrání hlavní hrdinky hledající štěstí a lásku se odehrává od roku 1959 do roku 1990. Kniha začíná, když je jí teprve devět let a protože ji celý život trápí astma, její rodiče pro ni hledají co nejzdravější prostředí. Když se přestěhují na Šumavu, zdravotní stav se jí velice zlepší. Už od doby, kdy se do zdejšího kraje přistěhovala, se jí líbí mladý veterinář, s jehož dvěma malými dcerkami se kamarádila. Tento dětský obdiv v ní časem přerostl nejdříve v platonický obdiv a když jí bylo šestnáct v první milostné vzplanutí. Též doktor, i když o osmnáct let starší, nebyl úplně imunní, protože ho opustila žena i s dětmi. Poté, co jí otec vyžene z domova, bydlí dívka u něho na samotě ještě s jeho matkou, která je proti ní. Vzdor všem řečem lidí kolem jejich vztah vydržel. Ale po nějaké době i mladá hrdinka sama poznává, jak moc byla nezkušená, naivní a plná iluzí...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024