Obsah: Na gruntě u Buřilů

Vesnický příběh, ve kterém se chudý výminkář stává neviditelnou rukou osudu pro obyvatele zámožného gruntu.

Chudý výminkář Šimon, aby pomohl rodině svého syna, chodí vypomáhat na grunt k bohatému sedlákovi. Postupně se stává nepostradatelným besedníkem pro staršího muže na výminku. Ten je bohatý a i přes svůj věk čilý. Jeho syn si vede v hospodářství dobře, jediné co jim chybí, je dědic. A tak Šimon poradí starému hospodáři, aby se ještě oženil a najde mu hezkou vdovu. Muž neodolá jejím půvabům, žení se - a co víc - do roka se mu narodí dceruška. Bezdětné manželství jeho syna tím utrpí vážnou trhlinu. Snacha je však rozumná žena, smíří se se svým údělem a najde potěšení v roztomilé dcerce svého tchána, která se po smrti rodičů stane oporou a naplněním života nevlastního bratra a jeho ženy.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.03.2024