Obsah: Nadějí tu žijem

Memoárový román, v němž autorka líčí život svůj a své rodiny v padesátých letech, kdy byl její otec, spisovatel František Křelina, vězněn v komunistických kriminálech.
František Křelina, předválečný katolický spisovatel byl v padesátých letech odsouzen se skupinou křesťansky orientovaných umělců. Jeho rodina - žena a dospívající dcery, musí vydržet nejen otcovo ponížení a útrapy, ale i své vlastní, ale díky dobrým přátelům a díky vlastní síle ducha a asi také mládí vydrží a nepodlehnou trvajícímu stresu. Vzpomínky vyprávěné ve třetí osobě postrádají osten osobních výčitek, naopak z přiměřeného odstupu času i osoby dokáže autorka vzpomínat na vše dobré, co ji i rodinu - matku a sestru - přes nepřízeň osudu potkalo. Život, či spíše způsob slušného přežívání studentů i určité části pražské kulturní scény až do 60. let líčí civilně, nepateticky a pozitivně, především se zaměřením na drobná hrdinství rodinných i studentských přátel, kteří se od rodiny neodvrátili.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024