Obsah: Ukradená Mona Lisa a další nejslavnější loupeže uměleckých děl

Kdo byla Mona Lisa? Jak to ve skutečnosti bylo se slavnou jantarovou komnatou? Napsal Ďáblovu bibli sám satan? Co vůbec odhalily vykopávky v bájné Tróji? Napínavé příběhy, záhady a peripetie týkající se krádeží a případného navrácení známých i méně známých děl z pokladnice světového umění nám přibližuje čtivá kniha renomovaného autora Petra Vokáče. Autor se nespokojuje se zažitými tezemi a výklady, ale snaží se naopak dojít k dosud nevyslovenému a nepublikovanému řešení těchto záhad.Petr Vokáč předkládá nejen důkladné investigativní postupy, ale přiměje čtenáře aktivně se zapojit do dobrodružného pátrání, což zdánlivě obyčejnou knihu povyšuje na "interaktivní" publikaci.
Zdroj: Anotace z knihy Ukradená Mona Lisa a další nejslavnější loupeže uměleckých děl
Dnes je 28.03.2024
Den 31. výročí úmrtí Daňhelka Jiří