Obsah: Přelet

Hrdina románu, diplomat Jan, podniká přelet nad krajinou svého života, z úspěšných devadesátých let dvacátého století se v duchu vrací k ponižující době normalizace i k téměř neuvěřitelnému dramatu z druhé světové války, které stálo na počátku jeho složitého a silného vztahu se sestrou-nesestrou  Mariannou.
Ladění románu je reflexivní, nabité dějovými motivy a zvraty, zlomkovité a teprve postupně se skládá v celistvou vývojovou linku v níž se odráží těkající vypravěčova mysl, ve které konfrontuje jednotlivé etapy vlastního života. Ve zpětném pohledu se dotýká řady traumatických bodů minulosti, normalizace, oblevy šedesátých let, stalinské diktatury let padesátých, okupačních vin, české zbabělosti, mstivosti a intolerance, současného elánu i pasivity. Mikrosvět široké rodiny hlavního hrdiny se stává do jisté míry alegorií života celé české společnosti posledního půlstoletí.

Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 18.04.2024