Obsah: Převleky mého města

Historická freska o téměř stoletém vývoji místního kulturního, společenského a každodenního života významných i řadových obyvatel pražského Spořilova.
Autor, známý spisovatel, se ve svých autobiografických vzpomínkách vyznává z lásky k pražské čtvrti, nepostradatelnému životnímu zázemí a věčné tvůrčí inspiraci. Na pozadí vyprávění vlastního příběhu se proměňuje podoba atmosféry spořilovského života v závislosti na společensko-politickém kontextu nejen pražských, ale i obecnějších českých dějin. Upevňují se a rozvolňují vzájemné lidské a často sousedské vztahy mezi umělci, literáty a veřejně činnými a známými osobnostmi; mění se význam a charakter občanských zařízení a kulturních a společenských aktivit obyvatel; sama autorova tvorba se s dobou vyvíjí. Kniha obsahuje vedle dokumentárních fotografií i rozsáhlý rejstřík osob.
Upravil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz