Obsah: S cizincem nikdy!

Poprvé se dostává na pulty českých knihkupectví první román H. Robbinse (naposledy vyšel slovensky ve Slovenském spisovateli v 70. letech minulého století). Jedná se o strhující příběh, odehrávající se v ulicích New Yorku, hlavním hrdinou je osiřelý mladík na hranicích dospělosti – autor sám. Je o mladíkovi, který se bil, kousal a škrábal a… vraždil na své cestě vzhůru. O císaři ilegálního impéria. O muži, kterého milovala překrásná žena, čekala na jeho lásku a nikdy ji nedostala. Kniha, plná popisných erotických scén, „kdy jedna strana vás dožene k slzám, druhá vás vzruší“, jak v době vydání knihy poznamenal publicista Pat Knopf. Není divu, že v době svého vzniku (1948) byl román v některých státech Unie zakázán. O pár let později byla kniha zfilmována, jednu z hlavních rolí tehdy vytvořil Steve McQueen.
Zdroj: Anotace z knihy S cizincem nikdy!
Dnes je 28.03.2024
Den 52. výročí úmrtí Frajerman Ruvim