Obsah: Jak voní tymián

Vzpomínky na dětství, školní a gymnaziální léta strávená v Marseille a o prázdninách v nedalekých provensalských kopcích na začátku století. Bez sentimentality a s lehkou ironií líčí drobné příběhy, radosti a smutky dětství, chlapecká přátelství i první lásky.
Kniha má tři díly Tatínkova sláva, Maminčin zámek a Čas tajemství.
Kniha vypráví o době, kdy autor jako devítiletý chlapec strávil s rodiči a sourozenci poprvé prázdniny v provensálských kopcích v okolí Marseille, které si na celý život zamiloval. Očima městského dítěte se dívá na půvabný kraj a návrat do školy se stane tragédií, jíž se snaží odvrátit s veškerou vynalézavostí a odvahou, jíž je schopen. Příští léto se však opět vrací očekáván svým přítelem a kromě mnoha klukovských dobrodružství zažije i první dětskou lásku. Vyprávění je nejen oslavou nádherné krajiny, ale hlavně láskyplnou a vděčnou vzpomínkou na rodiče a sourozence. V tomto vydání je základní část rozšířena o vzpomínky z gymnaziálních studií pod názvy Čas tajemství a Čas lásek.
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize