Obsah: Zavolejte Jeevese!

Další z proslavených humoristických románů o dokonalém sluhovi, tentokrát ve službách nového pána.
Krušná doba po druhé světové válce dolehla i na anglickou aristokracii. Londýnský dandy Bertie Wooster se musí obejít bez služeb komorníka a tak se všemi mastmi mazaný Jeeves ocitá ve službách mladého, přitroublého lorda Rowcestera. I ten má však poněkud hluboko do kapsy, a tak si s Jeevesovou pomocí přivydělává na dostizích jako falešný bookmaker. Když pak jednou jeho lordstvo prchá před rozlíceným oklamaným sázkařem, zároveň se snaží prodat rodinné sídlo své bývalé milence a nepřijít přitom o současnou snoubenku, má se Jeevesův geniální mozek co ohánět. V typickém konverzačním humoru tentokrát vzhledem k vážné době děje zaznívají i poněkud černé tóny. ("Sir Wopple se minulý pátek zastřelil. " - "Ach, tak to ho nebudeme rušit. ")
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz