Obsah: Bylinkový receptář

Od nepaměti byly léčivé rostliny součástí medicíny. A to jak lidové, tak té oficiální a nejinak je tomu i v dnešních časech. Bylinná léčba má své příznivce i odpůrce. Jak se svět vrací k přírodě a dává přednost přírodním látkám, nacházejí rostliny a látky z nich stále větší uplatnění v kosmetice, potravinářství a samozřejmě i v léčení. Bylinkový receptář, který vám autoři předkládají, má být zdrojem poučení a inspirace pro užití rostlin jako podpůrného prostředku při léčení nemocí uvedených v jednotlivých kapitolách. Autoři sebrali a velmi často i sami vyzkoušeli osvědčené recepty lidového léčitelství. Dbali na to, aby doporučované byliny byly u nás dostupné, daly se nasbírat v přírodě nebo vypěstovat na zahrádce. Vznikl tak zajímavý bylinkářský rádce, který může pomoci všem, kteří se zajímají o léčení přírodními prostředky.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bylinkový receptář
Dnes je 20.04.2024
Před 85 lety se narodil(a) Beagle Peter S.