Obsah: Putování na konec pokoje

Hrdinka románu Putování na konec pokoje Oceane, úspěšná počítačová grafička a bývalá tanečnice, miluje cestování, ale chodí nerada ven, vlastně už z bytu nějaký čas nevychází vůbec. Řeší své dilema tak, že přivádí svět k sobě do bytu v jižním Londýně prostřednictvím internetu, satelitního vysílání a cizinců, kteří jí kuriózním způsobem zprostředkovávají atmosféru vzdálených zemí. Tento životní styl jí vyhovuje, ale jen do té doby, než začne dostávat dopisy od bývalého přítele - a ten je už deset let po smrti. S využitím služeb Audleyho, jenž má za sebou neúspěšné zkušenosti žoldáka a je majitelem agentury pro vymáhání dluhů, začíná Oceane pátrat ve světě, aby pochopila svou minulost. Nejnovější román Tibora Fischera má mnoho společného s Robinsonem Crusoe a Ostrovem pokladů, přenesenými do 21. století, přičemž tentokrát se děj odvíjí v erotickém klubu španělské Barcelony, na bojištích Jugoslávie a ve smrtelně nebezpečné zóně pro potápění u ostrova Chuuk v dalekém Tichomoří.
Zdroj: Anotace z knihy Putování na konec pokoje
Dnes je 26.04.2024