Obsah: 2003: Česká fantasy

Invence deseti nejlepších českých autorů si dovolila nahlédnout do hájemství fantasy. Někteří se věnovali naší minulosti a díky tomu se například dozvíte zajímavé vysvětlení vzniku vztahů mezi českými vladyky, v další narazíte na víly a jejich pomstychtivost, jiní se podívali na fantasy z jiných pohledů. Přečtete si pohádku z pera klasika české sci-fi, podíváte se s humorným nadhledem na putování čerstvého absolventa zaklínačské školy, další povídka je o srážce technického světa se světem plným kouzel a duchovního přístupu k životu a to není zdaleka všechno. Bojovníci a zrádci jsou tu samozřejmě také, heroická fantasy je nedílnou součástí těchto kouzelných světů. Jen z tohoto krátkého a neúplného výčtu je vidět, že vybraní čeští autoři se dokážou dívat na svět z velmi neobvyklých úhlů.

Vybral a sestavil Vlado Ríša
Povídky: