Obsah: 100 nejvýznamějších mužů

Od počátku civilizace se v nejrůznějších oborech lidské činnosti proslavilo mnoho mužů, jejichž jména zná dnes celý svět. Kdyby nějaký stroj času způsobil, že by se všichni mohli shromáždit v pomyslné dvoraně slávy, byla by to jistě velmi různorodá společnost. Dávní vladaři by se setkali s novodobými bojovníky za mír, slavní herci by si pohovořili s neméně slavnými objeviteli a mořeplavci. Mozart by si s Beatles popovídal o hudbě, král Chammurapi s Karlem Marxem nejspíš o politice, a o čem by si vyprávěli třeba Einstein s Leonardem nebo Charlie Chaplin s Nelsonem Mandelou to už ponecháme čtenářově fantazii. Naše ilustrovaná encyklopedie vás zve do vybrané společnosti a ty nejslavnější ze všech slavných vám osobně představí.
Zdroj: Anotace z knihy 100 nejvýznamějších mužů
Dnes je 26.04.2024