Obsah: Nebezpečný plán

Ředitel CIA Thomas Stansfield zemřel. Mnoho lidí ve Washingtonu si oddechlo, leč ne na dlouho. Na jeho místo je nominována doktorka Irene Kennedyová, jeho přítelkyně a důvěrnice. Stansfieldova bezpečnostní politika zůstává nezměněna a to je pro protivníky bývalého ředitele zcela nepřijatelná situace. Nemohou ji přijmout. Izrael zároveň odhalil, že Saddám Husajn vybudoval tajnou továrnu na atomové zbraně a je připraven je použít. Malý stát musí iráckému šílenci v jeho počínání za každou cenu zabránit. Vzhledem k celkové situaci na Středním východě je americký prezident nucen konat. Izrael však dal USA pouhé dva týdny na rozhodnou akci. Pak udeří sám a zničí irácké atomové centrum leteckým útokem bez ohledu na následky. CIA nasazuje svého nejlepšího muže Mitche Rappa. Blížící se III. světová válka nedává na vybranou. Rapp však nemá před sebou jen cíle na Východě. Především však musí pochopit, jaká je síla korupce a bezprecedentních pletich v samotném Washingtonu, když jde o to, aby nezkorumpovaná ředitelka CIA nedostala odpovídající pravomoci. Špionážní román jako ze staré školy přizpůsobený současným mezinárodním rozměrům a politickému pletichaření 21. století. Příznivci Clancyho a Ludluma mají dalšího autora, kterého budou zbožňovat.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 16.04.2024