Obsah: Když nastaly deště

Znuděný a trochu cynický Ransome a jemná, zasněná Fern tvoří spolu s dalšími malou enklávu Evropanů v indickém Ránčípuru. Pravidelný rytmus života ustáleného společenství je narušen příjezdem krásné lady Hestonové. Svým zjevem a povahou se do Indie nehodí, je jako krásný motýl, který oslní a chystá se zase uletět. Přírodní katastrofa, která Ránčípur postihne, prověří charaktery všech obyvatel a změní jejich životy. Během jedné noci se křehká Fern, snící o velké lásce, stane oporou Tomovi a jejich náklonnost snad bude mít možnost přerůst v hluboký milostný cit. Také lady Hestonová, zvyklá na blahobyt i mužský obdiv, najde lásku svého života a v okamžiku zavrhne plytké hodnoty, k nimž se dosud upínala. Láska, přátelství a nenávist, humor a tragédie — to vše má místo v těžce zkoušeném Ránčípuru. Padají pozlátka a klišé, nastupuje syrová realita. Neštěstí ukáže, kdo z lidí má jakou hodnotu.
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize