Obsah: Dobří kamarádi

Po románové prvotině Adam v měsíčním světle (1927), na sebe J. B. Priestley výrazně upozornil románem Dobří kamarádi, který vyšel v roce 1929 a zůstal jeho čtenářsky nejoblíbenějším dílem.
...
Nesmírný čtenářský ohlas jeho práce bezesporu souvisí s tím, že více než kdokoli liný vyjadřoval názory a postoje prostého Angličana své doby. "Ti, kterým se kniha nelíbila, " napsal kritik Frank Swinnerton o románu Dobří kamarádi, "si určitě nepřáli poznat se v tak obyčejných osobách. " Jmenovaná kniha zajisté nebyla napsána pro snoby, vždyť i literárně nepříliš poučenému čtenáři je nápadná její souvislost s dílem velkého lidového spisovatele Charlese Dickense včetně té fascinace poutěmi a pouťovými vyvolávači, divadly a kabarety, podobenstvími mezi divadlem a životem, divadelní rolí a lidským osudem.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61