Obsah: Všelijaké povídky

Po úspěchu Básní (2005) a Hluboké orby (2007) přichází Jan Haubert s novou knihou, tentokrát souborem 15 krátkých textů pod názvem Všelijaké povídky. Poprvé se tedy představuje jako povídkář - a možná přesněji i jako fejetonista, neboť nejedna Všelijaká povídka se vyznačuje právě stylem na trojmezí poetického vyprávění, humoresky a novinařiny. Autor v nich rozvíjí svou péči o jazykovou formu v kontrastu s groteskním, tentokrát ovšem i (přiměřeně! ) melancholickým obsahem. Ve Všelijakých povídkách se setkáme s epizodami z autorova dětství a školních let, podíváme se do strašidelné léčebny, budeme svědky pokusu o emigraci i výslechu v Bartolomějské, doprovodíme Visací zámek na zájezd do Ameriky (podobnost s Leningradskými kovboji budiž vskutku náhodná) i na fotbalový turnaj. Kniha je ilustrována více než dvěma desítkami kreseb Zbyňka Kouby.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize