Obsah: Kočka, která viděla rudě

4. kniha kočičích detektivek

Co může vzejít dobrého z toho, když do domu jménem Mouse house přijde jako host milovník koček! Jimovi Quilleranovi, reportérovi s knírem a nevyslovitelným jménem, se důvod, který ho sem přivedl, zdá poněkud legrační - má informovat veřejnost o špičkových výkonech v oboru kulinářském. Avšak Koko, nejneobyčejnější siamský kocour, který kdy žil, smýšlí o Myším domě a gastronomických rafinovanostech jinak. Zůstanou tedy oba, a hned se začnou dít podivné věci. Nocí se rozlehne výkřik, ztratí se domovník a nakonec se doslova vypaří stará Jimova přítelkyně. Co je moc, to je moc. K tomuto závěru dospějí i Koko a jeho hezká přítelkyně Yum Yum, a ukážou popletenému žurnalistovi, co je to správný čich.
Upravil: ota61
Zdroj: Anotace z knihy