Obsah: Když ptáčka lapají

Hrdinové románu řeší vyhrocené životní vztahy, hledají  sami sebe, rozdílně prožívají lásku, usilují o kariéru a musí se potkat i se smrtí. Někdo spáchá sebevraždu, a tím poznamená životy svých blízkých, zatímco druhý z podobných pohnutek zabije, ale svému osudu stejně neunikne. Jordana Johnová je váhavý střelec a možná i proto je stále svobodná. Až Vojtěch Lambert se jí zdá ten pravý, ale po svatbě se z něj stane úplně jiný člověk. Plní si své sny na úkor Jordany, a aniž si to uvědomuje, sám je pomaloučku pohlcován jinou ženou, která ho v jeho touze po úspěchu a politické kariéře zpočátku podporovala a postupně se ho nenápadně zmocnila. Nakonec i on vlétne naivně do zlaté klece, kterou sám vystavěl, a přibouchne si za sebou dvířka. Jordaně by ke štěstí stačilo víc lásky, Vojtěchovi zase víc peněz a úspěchů, jí chybí sebevědomí, jemu mravní zásady a dohromady se z toho vyvine nepodařené soužití. Manželství Lambertových uzavře nešťastná smrt člověka, který lehkovážně nahlédl do Vojtěchových tajemství. Lišák Lambert se projeví jako nebezpečný dobrodruh, který ukrývá v rodinné skříni kostlivce a za své prohřešky nepociťuje žádnou vinu. Jordana se ale nechce smířit se zbabělým selháním manžela a odhodlá se začít znovu s čistým štítem.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: java, Tomcek
Dnes je 28.03.2024
Před 97 lety se narodil(a) Fredrikssonová M.