Obsah: Noc trifidů

Den trifidů, legendární sci-fi román Johna Wyndhama, je svědectvím jednoho muže o konci světa: skoro celé lidstvo osleplo a Země se ujali noví vládci - monstrózní rostliny - trifidi. Román skončil ve chvíli, kdy jeho vypravěč Bill Masen opustil se svou ženou a čtyřletým synem Anglii, aby se připojil ke kolonii na ostrově Wight.
Dvacet devět let po událostech z románu "Den trifidů" žije David Masen, syn Billa Masena, na ostrově Wight v malé, vzkvétající komunitě. Trifidi představují už jen okrajovou hrozbu a civilizace se znovu úspěšně rozvíjí. Jednoho dne se však všichni probudí do světa postiženého záhadnou temnotou. Lidé sice mohou žít dál při umělém osvětlení, ale trifidi znovu využijí příležitosti.
Padesát let poté, co John Wyndham napsal svůj slavný bestseller, renomovaný spisovatel Simon Clark vytvořil důmyslnou a impozantní teorii o tom, co se mohlo dít s Billem Masenem a jeho následníky v boji proti trifidům.

Vytvořil: Wajny
Zdroj: anotace ke knize