Obsah: Dívka z Atlantidy

Druhá kniha série Děti kapitána Nema.

Mike a jeho přátelé Ben, Chris, André a Juan - podnikají první samostatnou plavbu na Nautilu. Podivuhodné světlo vycházející z hlubin Atlantiku je přiměje ponořit se až na mořské dno, kde se před nimi objeví zářící kovová kopule. V ní leží spící dívka střežená černým kocourem. Kdo je tajemná neznámá? Je to snad obyvatelka dávné, bájemi opředené Atlantidy?
Mike a jeho přátelé však nejsou jediní, kdo chtějí tuto záhadu rozluštit. Kapitán Winterfeld, s nímž museli bojovat o Mikovo dědictví, ponorku Nautilus, usiluje dál o vládu nad světem, a proto se chce zmocnit i neznámé dívky a jejího tajemství. Posádka Nautilu svádí krutý boj s kapitánem Winterfeldem o dívku z Atlantidy a poselství dávné civilizace.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize