Chase James Hadley - Životopis

James Hadley Chase je pseudonymem pro Reného Brabazona Raymonda, který se skrývá i pod dalšími jmény: James L. Dochery, Ambrose Grant, Raymond Marshall, René Raymond.
Narodil se v Londýně a původním povoláním byl velkoobchodník s knihami. V průběhu druhé světové války sloužil jako velitel letky Královského letectva a pracoval jako šéfredakor časopisu Royal Air Force Journal.
Zajímal se o fotografii, poslouchání klasické a operní hudby. Přes padesát let žil se svou jedinou ženou Sylvií, která ho přežila.
Přesto, že byl v Americe pouze dvakrát, odehrávají se jeho knihy právě v této zemi. Reálie byly vyčtené z encyklopedií, podrobných map a slangových slovníků.
Jeho první kniha, napsaná patrně během šesti týdnů roku 1938, Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou (No orchids for Miss Blandish, 1939), byla i zfilmována v roce 1948, hrána v divadlech a v roce 1971 znovu zfilmována pod názvem The Grissom Gang.
Během své kariéry napsal 90 knih, které byly přeloženy do mnoha jazyků a vydávány nejen v Evropě, ale i v Indii, Japonsku, Africe a Latinské Americe. Jeho knihy jsou plné vražd, intrik, vydíránía špionáže. Díky svému umění byl nazýván mistrem detektivky své generace a mnoho jeho knih bylo zfilmováno.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: wikipedie + pitaval.cz

'Životopis autora Chase James Hadley'
Dnes je 14.04.2024
Před 49 lety se narodil(a) Holub Jiří
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno