Mantelová Hilary - Životopis

    Hilary Mary Mantelová, rozená Thompsonová, je britská spisovatelka, autorka románů, povídek a pamětí, literární a filmová kritička. Za své dílo prolínající osobní vzpomínky a historickou fikci získala několik významných literárních nominací a ocenění. V roce 2009 obdržela za historickou novelu Wolf Hall Bookerovu cenu.      
    Narodila se v Glossopu jako nejstarší ze tří sourozenců a vyrostla v hadfieldském mlýně v hrabství Derbyshire. Po odloučení s otcem přijala v jedenácti letech jméno nevlastního otce Jacka Mantela.  
     Po ukončení klášterní školy v Harrytownu začala studovat právo na londýnské London School of Economics, kde dosáhla v roce 1973 bakalářského titulu v právní vědě. Nastoupila do sociálního oddělení LDN a poté pracovala jako obchodní zástupkyně. V roce 1974 začala psát svůj první román, který později vyšel pod názvem A Place of Greater Safety.
    V roce 1972 se provdala za geologa Geralda McEwena a o pět let později s ním odjela žít do Botswany. Čtyři roky strávili také v saudskoarabské Džiddě, z nichž vznikla kniha vzpomínek Someone to Disturb. O  okamžiku odjezdu z Džiddy hovoří jako o "nejlepším dnu svého života".
Vytvořil: Felix
Upravil: Felix
Zdroj: wikipedia.org

'Životopis autora Mantelová Hilary'
Dnes je 17.08.2022
Před 100 lety se narodil(a) Kočová Zuzana
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno