Hussar Jakub - Životopis

Jakub Hussar se narodil 21. 6. 1985 v Českých Budějovicích. Po studiu na základní škole nastoupil na osmileté všeobecné gymnázium, kde se seznámil s celou řadou budoucích spolupracovníků. Ve třinácti letech natočil svůj první krátký film, od té doby jich vytvořil již přes tři desítky.

V roce 2002 zakládá společně se třemi dalšími kamarády nezávislou tvůrčí skupinu Trinity Pictures, která působí dodnes. Pod její hlavičkou vznikla celá řada převážně sci-fi filmů (Trinity Pictures je na ně výrazně zaměřena), které jsou v dnešní době mezi mladými lidmi značně populární, začinali na nich také herci jako Jiří Mádl, Petra Nesvačilová, Adam Vojtěch. Snímky vytvořené touto skupinou jako 8th Death nebo Toxymoron – The Making Of se standardně objevují na špici žebříčků nejoblíbenějších krátkých filmů v ČR.

Jakub odmala kreslí comicsy, píše prózu, vymýšlí karetní hry a jejich herní systémy, působil v dramatickém kroužku, dělal redaktora dvou časopisů a regionálních novin, soudcoval a organizoval turnaje ve fantasy karetní hře Magic, organizoval školní kulturní akce, ale především – miluje film. Proto byla jeho pomaturitní cesta pevně vytyčená vstříc filmové škole.

V roce 2007 absolvuje na Filmové Akademii Miroslav Ondříčka, obor scénáristika a režie hraných filmů. Jeho studentské filmy (Toxymoron, Dalur a Skeletoni ) od prvního ročníku vyhrávají řadu mezinárodních cen. Jakub také stojí často přímo za kamerou, všechny snímky vytvořené skupinou Trinity Pictures natáčí, zvučí, stříhá, titulkuje a se svými kolegy vymýšlí scénáře. Snaží se každý svůj projekt držet pevně v rukou, má striktní vizi a neváhá jí vštěpovat ostatním lidem. Celovečerní film, reklama nebo seriál jsou pro něj další výzvou, na kterou se s chutí a nadšením rád vrhne.
Vytvořil: pan.Kchiu

'Životopis autora Hussar Jakub'
Dnes je 16.07.2024
Před 75 lety se narodil(a) Gabriel Jan
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno