Bezouška Martin - Životopis

Absolvent FAMU, katedry scenáristiky a dramaturgie (1980). Už během studia vydal dvě prozaické knihy - Poslední polonahé prázdniny (Melantrich 1978) a Dlouhá samota (MF 1980), třetí Klub osamělých srdcí vyšla až po revoluci. Publikoval také časopisecky, psal pro film a televizi. Absolvoval celovečerním filmem AEIOU (námět, scénář a režie spolu s D. Kukalem), který na deset let putoval do trezoru a autorům hrozilo vyloučení ze školy.
Po skončení roční vojenské služby (1980) byl na volné noze.
V roce 1985 se stal dramaturgem Filmového studia Barrandov, kde pracoval až do neslavného konce tvůrčích pracovníků, kteří byli v roce 1991 rozpuštěni.
Od roku 1992 pracuje jako kreativní ředitel významných reklamních agentur (nyní Publicis), s výjimkou let 1998-1999, kdy se stal ředitelem programu TV Prima a ČT.
Martin Bezouška je autorem, spoluautorem či dramaturgem řady televizních i celovečerních filmů (m. j. Velká filmová loupež, Bony a klid, Pražákům, těm je hej, Dynamit, Dva lidi v ZOO, Někde je možná hezky, Pasti, pasti, pastičky, Čas dluhů…) a televizních seriálů (naposledy Draculova švagra podle M. Švandrlíka. V současné době dokončuje rež. Juraj Herz jedenáctidílný seriál Černí baroni, rovněž na motivy Švandrlíkových románů.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: ceskatelevize.cz

'Životopis autora Bezouška Martin'
Dnes je 24.09.2021
Před 76 lety se narodil(a) Drake David
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno