Parker Robert B. - Životopis

Robert B(rown) Parker se narodil v roce 1932 a mimo svou jinou literární činnost vydal od roku 1973 více jako čtyřicet románů.
Ve většině Parkerových románů je hlavní postavou bostonský detektiv Spenser, který často řeší případy spolu se svým černým přítelem Hawkem a přítelkyní Susan. Spenser je moderní americký hrdina, který si ihned získává sympatie čtenářů, neohroženě se utkává s gangstery, drogovou mafií i teroristy, přitom je však stále vtipný, přímý a čestný, poskytuje ochranu slabším jedincům a nepodléhá svodům sexu, ani peněz a nebojí se ani hrozby smrti.
Mimo detektivky, kde je hlavním hrdinou Spenser, šerif Jesse Stone či ženská detektivka Sunny Randallová navázal Parker ve dvou románech na tvorbu Raymonda Chandlera.
V románu Krvavý sen (Perchance to Dream), napsal pokračování detektivního románu Raymonda Chandlera Velký spánek a v románu Případ z Poodle Springs (Poodle Springs) dokončil nedopsaný Chandlerův román Příběh z Poodle Springs (The Poodle Springs Story), který již Raymond Chandler vzhledem ke své smrti v roce 1959 nedokončil.
Román Three Weeks in Spring napsal se svou ženou Joan s kterou žije severně od Bostonu spolu s dvěma syny Davidem a Danielem.
Robert B. Parker si v americké detektivní literatuře vydobyl zasloužené místo hned vedle Raymonda Chandlera a Rexe Stouta, v Bostonu dále tvoří a stále vydává jeden až dva detektivní romány ročně.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: wikipedie + daemon.cz

'Životopis autora Parker Robert B.'
Dnes je 05.02.2023
Před 93 lety se narodil(a) Koževníková Květa
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno