Lowellová Elizabeth - Životopis

Napsala na čtyři desítky knih buď pod svým skutečným jménem Ann Maxwell, anebo pod pseudonymem Elizabeth Lowell či společně s manželem Evanem jako A. E. Maxwell. Její pozoruhodná díla zahrnují jak sci-fi, tak historické romány, detektivní, dobrodružné i romantické příběhy. Nejen za své zdařilé milostné romány, ale rovněž za nápaditou sci-fi a detektivní tvorbu obdržela známá a oblíbená autorka několik prestižních cen. Její knihy vyšly v celkovém nákladu převyšujícím dvacet milionů výtisků. Spisovatelka žije v Seattlu ve státě Washington.
je pseudonym americké spisovatelky Ann Maxwell. Narodila se v r. 1944 ve Wisconsinu, o 22 let později získala na Kalifornské univerzitě bakalářský titul v oboru anglická literatura. Krátce nato se vdala za novináře Evana Maxwella. O této ženě se rozhodně nedá říct, že jí chybí píle. Má na svém kontě přes 60 románů a povídek, ať už z oblasti romance (současné i historické), tak z oblasti záhad, detektivní příběhy, science-fiction a historické fikce, případně milostné příběhy vydávané v edici Silhouette. Dost svých děl psala společně s manželem pod jménem A. E. Maxwell. Spolu také vydali jednu knihu populárně naučnou.
První román vyšel Ann Maxwellové v r. 1975 – bylo to science-fiction "Change". Pod pseudonymem Elizabeth Lowell začala publikovat v r. 1982 právě romantická díla, a od té doby na tomto poli získala mnoho ocenění. Vyznat se v systému podepisování knih není zrovna jednoduché. Romány, které psala společně s manželem většinou vyšly pod jménem A. E. Maxwell, někdy však jsou podepsány jen jménem jejím. Také romantické romány ze současnosti jsou některé podepsány Maxwell, některé Lowell. Bohužel, posledních 10 let přesedlala AM výhradně na současnost, což je možná škoda.
Nás zajímají hlavně její díla historická – ta u nás zatím vydávalo nakladatelství Baronet.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Daemon.cz

'Životopis autora Lowellová Elizabeth'
Dnes je 01.04.2023
Před 69 lety se narodil(a) Valenová Blanka
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno