Před 91 lety se narodil(a) Potok Chaim
Hledej

Životopis : Rampa Lobsang

Statistiky a propaganda
V lednu roku 1981 zemřeli ve vyhnanství dvě prominentní osobnosti tibetského původu. Amala, čili "Matka Národa", která zemřela po dlouhé nemoci v Dharamsale v Indii. Tato výjimečná žena porodila celkem 16 dětí z nichž se nejvíce proslavil její syn, Jeho Svátost čtrnáctý Dalai Lama. Jejím dalším dvěma synům byl přiznán titul "tulkus" což znamená reinkarnovaný láma vysokého stupně zasvěcení. Amala jež žila v exilu byla milována celým tibetským národem a všichni velmi truchlili nad jejím odchodem.       
V ten samý čas na oddělení intenzivní péče nemocnice "Foothills" v Calgary, Kanada dodýchal slavný autor a mystik známý jako Tuesday Lobsang Rampa po mnoha desetiletích zápasu se špatným zdravím. Jeho 19 knih o Tibetu a okultním umění se prodávalo po celém světě v milionových nákladech. Příznivci díla tohoto muže se nacházeli na šesti kontinentech našeho světa. Přes jeho slávu ovšem nebyly zaznamenány nějaké pocty či velebení ze strany tibetského národa. Zemřel nepovšimnutý těmi, které sám tak miloval a pro které pracoval.  
Lobsang Rampa byl Angličan s devonshirským, který o sobě neustále tvrdil, že je vysoce iniciovaný tibetský láma. Mimo jiné sdělil, že v roce 1949 se jeho Duch (Vyšší Já) vtělilo do těla Cyrila Hoskina (nar. v roce 1911) proto, aby mohl vykonat své životní poslání. Je zajímavé, že již rok před tím tedy v roce 1948, si na základě vnitřního vnuknutí Hoskin změnil své příjmení na Dr. Carl KuanSuo. Toto přijmení bylo později zkráceno na Kuan. Ve svém díle Rampovi vzpomínky na Tibet a Čínu včetně hluboké znalosti okultních věd a doslova odzbrojující upřímností velmi na čtenáře zapůsobilo. Ti pak neměli problém přijmout hodnověrnost tohoto materiálu.
Na druhé straně se našli Rampovi kritici, kteří tvrdili, že tento muž je cornwallský syn instalatéra a jmenuje se Cyril Hoskin. Ti samí jedinci tvrdě kritizovali Rampovo první dílo, knihu o Tibetu která vyšla pod názvem "Třetí oko" s tím, že informace v ní uvedené jsou ukázkou jednoho z největších literárních podvodů v naší moderní době. Kritici kontaktovali mnoho tibetských a celkově orientálních učenců, mnoho zástupců médií a členů tibetské komunity v exilu zahrnujícímnoho slavných osobností. "Třetí oko" vyšlo v roce 1956 jako autobiografie mladého tibetského šlechtice Thuesday Lobsang Rampa, který byl vyslán na studia ve věku sedmi let do lékařské lámaserie.
V Čokpori se studovalo lékařství, náboženství, bojová umění a klasické esoterické vědy. Obrovské duševní energie byli u něho uvolněné speciální operací, která se nazývá "otevření třetího oka". Patronem Rampy byl třináctý Dalai Lama. Lobsang zveřejnil velké množství neuvěřitelných informací a skutečností (mimozemské mumie, yetti atd. ). Přes velmi intenzivní nátlak kritiku se pustil do saní dalších dílů Tibetské ságy. Po Lobsangově smrti bylo jeho literární dílo velmi zdiskreditováno a dostalo se dokonce do Guinnessovi knihy v rámci sekce literární podvody a padělky kde zabralo celou jednu stránku.
Internet seskupil za poslední dobu mnoho loajálních čtenářů Lobsanga Rampy, kteří těží z jeho výuky mystických umění. Nové Milénium postupně odhaluje silný vliv tohoto myslitele i v takových oblastech netradičních filozofických disciplín jakým je ufologie, astrální projekce, aura fotografie, alternativní historie a další. Ironicky tak nevíce kritizovaná první kniha "Třetí oko" zůstane nejpopulárnější ze všech devatenácti realizovaných spisů.  
Osobní heslo Lobsanga Rampy bylo: "Zapálil jsem svíčku". Vzpomínkou k 50. výročí vzniku publikace "Třetí oko" vzplanulo v loňském roce po celém světě miliony svíček. Jak jsem již naznačil v úvodu, stále více a více lidí si uvědomuje, že skutečná Rampova totožnost je vedlejší záležitostí. Důležité jsou znalosti, které jeho knihy předávají svým čtenářům a které žijí dál.
'Životopis autora Rampa Lobsang'

Dnes je 17.02.2020
Před 57 lety se narodil(a) Basiková BáraCopyright © Knihovnicka.net | Created by puktom
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno
Kniha návštěv | Antikvariát | Všeobecné podmínky užívání a ochrana osobních údajů
Mapa stránek | Podpořte nás | Partneři | Odkazy | Publikování | RSS 2.0 | Nápověda | Kontakt