Robertsová Nora - Životopis

Nora Roberts (to je zkrácenina jejího vlastního jména Eleanor Marie Robertson) se narodila jako nejmladší z pěti dětí. Navštěvovala nějaký čas Katolickou školu, kde se jí dostalo jisté disciplíny od jeptišek. Ona sama dnes říká: ? Můžeš mít všechen talent světa, ale když nebudeš mít disciplínu sednout si a psát, nepovede se ti napsat a publikovat žádnou knihu. "
Vdala se mladá a usadila se v Keedysville v Marylandu. Krátce pracovala jako právní sekretářka. "Uměla jsem psát rychle, ale neuměla jsem hláskovat. Byla jsem nejhorší právní sekretářka vůbec, " říká dnes. Když se jí narodili synové, zůstala doma a zkusila každé řemeslo, které se nahodilo.
Vánice v únoru 1979 ji přinutila najít jiné východisko. Zůstala doma zasněžená se svými syny. Mladšímu byly tři roky, staršímu šest let. Neměla tehdy žádnou možnost poslat je do školky. Během vánice vytáhla tužku a zápisník a začala psát jeden z příběhů. Tehdy začala její kariéra spisovatelky. Několik jejích rukopisů však bylo zamítnuto, ale později přeci jen uspěla. Její první kniha, Irský plnokrevník (Irish Thoroughbred), vyšel v nakl. Silhouette v roce 1981.
Se svým druhým manželem Brucem Wilderem se seznámila, když ho najala, aby jí postavil domácí knihovnu. V červenci 1985 se vzali. Od té doby rozšířili svůj dům, hodně cestovali po světě a otevřeli spolu knihkupectví.
Během svého života byla Nora vždycky obklopená jen muži. Nejen že byla nejmladší ze všech svých sourozenců, ale byla dokonce jediná holka. A právě život strávený mezi muži dal Noře docela dobrý pohled na mužskou mysl, který dnes její čtenáři tolik obdivují.
V roce 2007 se 4 její knihy dočkaly filmového zpracování.
Nora je členem několika spisovatelských skupiny a vyhrála nespočetné ceny od jejích kolegů a nakladatelského průmyslu.
Nora Robertsová je světoznámá jako autorka více než čtyřiceti románů, jejich celkový náklad dosáhl třiceti milionů výtisků. Její čtivá díla se povětšinou vyznačují romantickým dějem. Jako první spisovatelka tohoto žánru byla přijata do Síně slavných romanopisců. Bývá pravidelným hostem nejsledovanějších amerických televizních programů a chvála na její tvorbu nemizí ze stránek prestižních magazínů USA. Žije Marylandu.
 Nora Robertsová - JD Robb to jsou jména, se kterými se můžeme setkat při čtení knih a která označují pouze jednu osobu - Noru Roberts, světoznámou autorku románů pro ženy a v poslední době i jako autorku detektivních románů, které píše právě pod pseudonymem JD Robb.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: noraroberts + Daemon

'Životopis autora Robertsová Nora'
Dnes je 23.06.2024
Den 80. výročí úmrtí de Lasenic Pierre
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno