Feist Raymond Elias - Životopis

Raymond Elias Feist je světoznámým americkým spisovatelem, jehož knihy byly přeloženy do 13 jazyků a prodalo se jich 70 miliónů výtisků. Třikrát se umístil na prestižním seznamu bestsellerů listů The New York Times a Times of London. Mezi jeho koníčky patří zejména sbíraní filmů na DVD, dobré víno, knihy o historii profesionálního fotbalu a díla amerických ilustrátorů.
 
Narodil v USA v jižní Kalifornii v roce 1945, ale skoro celý život žije v San Diegu. Rodiče jej vždy vedli k tomu, aby se stal vědcem, doktorem nebo právníkem, ale on již od dětství čítával dobrodružné knihy a bavilo ho vymýšlet si hrdinské příběhy. Jeho velkým vzorem byl a je Robert Luis Stevenson. Když se tedy v osmnácti letech rozhodoval, co půjde studovat, zvítězila University of California v San Diegu. V roce 1977 promoval z oboru svobodných umění a komunikačních dovedností.
 
V době jeho studia na vysoké škole byly velmi populární tzv. hry na hrdiny (Dungeons&Dragons). Feistovi a skupině jeho školních kamarádů však připadaly světy D&D málo vyvinuté, a tak se rozhodli vytvořit si svět vlastní. Takto vznikla Midkemie, propracovaný svět s podobou středověké Evropy doplněné o různé imaginární rasy - trpaslíky, elfy, draky, valheru, panthatiany, démony aj. Každý čtvrtek a pátek v noci vymýšleli postavy, země, politické svazky, systém magie a bohy. Postupem času z nich vznikla firma Friday Nighters, která Midkemii převedla do počítačové podoby v hrách Betrayal at Krondor a Return to Krondor.
 
Okolo roku 1980 se zrodil jeden z jeho prvních publikovaných textů - Profit and the Gray Assassin, který je o zloději toulajícím se po Síni světů. Později mu jeho přítel Steve Abrams navrhl, aby vysvětlil, jak se dostala vyšší stezka magie na Midkemii. Z tohoto nápadu pochází jeho první novela, Mág, vydaná v roce 1982 (1996 u nás). V roce 1988 se Feist oženil se spisovatelkou Kathleen Starbuck a usadil se s ní v San Diegu. Narodily se jim dvě děti: Jessica a James. V roce 2000 se s Kathleen po dvanácti letech rozvedl.
Vytvořil: macros
Upravil: macros
Zdroj: http://feist.webz.cz/

'Životopis autora Feist Raymond Elias'
Dnes je 06.12.2021
Před 117 lety se narodil(a) Curie Ève
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno