Follett Ken - Životopis

Nar. 1949, Velká Britanie
V sedmdesátých letech minulého století se Ken Follett dostal do tíživé finanční situace. Potřeboval peníze na opravu auta, a tak se rozhodl, žě zkusí něco stvořit. Jeho přítel napsal detektivku a dostal za ní 200 liber. Ken, tehdy ještě mladý reportér listu London Evening News, usoudil, že by si tak mohl trochu vylepšit příjem. První kniha, již napsal pod pseudonymem, měla poměrně slušný úspěch a vynesla mu něco potřebných peněz, ale na opravdový úspěch si musel počkat do roku 1978, kdy vydal - už pod vlastním jménem - román Oko jehly. Kniha se setkala s výtečným ohlasem, skvěle se prodávala a vznikl podle ní film.
Devětadvacetiletého Folletta však takový úspěch spíš vyděsil. "Přestože jsme vydělal tolik peněz, měl jsem strach, že se mi to už nemusí podruhé podařit. A tak jsem začal tvrdě pracovat na dalším románu a snažil jsem se, aby byl stejně vzrušující jako ten předchozí. "
Z následující řady thrillerů se mnohé rychle staly bestsellery a například Klíč k Rebece (1980) nebo Muž s podivnou minulostí (1982) se zařadil mezi klasická díla populární literatury. Je pozoruhodné, že tak plodný autor jako Ken Follett dokáže stále přicházet s novými nápady. Odvážně se pouští do natolik rozdílných témat, jako je stavba středověké katedrýly v románu Pilíře země (1989), studená válka ve Smrtícím kódu (2000) či dánský odboj za druhé světové války v Nočním letu (v češtině též jako Sršeň létá v noci) z roku 2002.
Vytvořil: Mady
Upravil: java, janajau
Zdroj: www.ken-follett.com

'Životopis autora Follett Ken'
Dnes je 17.08.2022
Před 48 lety se narodil(a) Kirschnerová Denisa
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno