Grant Rob - Životopis

Rob Grant se narodil v Salfordu. Spolu s Dougem Naylorem napsal pro televizi BBC velmi úspěšný seriál Červený trpaslík (Red Dwarf). Koncem devadesátých let napsal premedievální komedii Středověk (Dark Ages) pro televizi ITV a komedii o invazi mimozemšťanů Trochu cizejší cizinci (The Strangerers) pro televizi Sky.
Rob Grant se narodil v Salfordu v Anglii a žil relativně normálním a spokojeným životem až do doby, než začal studovat na univerzitě v Liverpoolu. Kromě toho, že se tady pokoušel dva roky studovat psychologii, se na této instituci totiž seznámil s Dougem Naylorem. Vzniklo spojení Grant Naylor. Rob Grant a Doug Naylor se společně stali autory mnoha úspěšných rádiových pořadů jako např. "Cliché", "Son of Cliché" a "Wrinkles". Ale protože jejich honorář nedosahoval jejich představ, rozhodli se, že to zkusí v televizi. Stali se hlavními scénáristy satirické loutkové komedie "SPITTING IMAGE" televizní stanice ITV. Spolu taky napsali v roce 1983 první scénář ČERVENÉHO TRPASLÍKA, který čekal na realizaci více než tři roky. Seriál si ale nakonec našel své diváky, a tak se Grant a Naylor dál mohli věnovat psaní scénářů, až vzniklo šest sérií tohoto sci-fi sitcomu. Založili spolu také produkční společnost "Grant Naylor Productions" a od třetí série byli koproducenty seriálu.

V roce 1996 se Rob Grant rozhodl opustit "Grant Naylor Productions" i Červeného trpaslíka, jehož jediným scénáristou se tak od sedmé série stal Doug Naylor. Grant se rozhodl osamostatnit a začít pracovat zase na něčem novém. Po odchodu z "Grant Naylor Productions" založil Grant vlastní produkční společnost a nazval ji "Taken For Granted". Sci-fi seriál "THE STRANGERER" je jeden z pořadů, jehož producentem se stala Grantova společnost.

Rob Grant ale není známý jen jako jeden z "otců" RED DWARF, ale režíroval i několik jiných pořadů. V roce 1984 to byl THE CLEANING, poté několik dílů trpaslíka a v roce 1993 také THE 10%ERS. Zahrál si taktéž v několika seriálech. V ČERVENÉM TRPASLÍKOVY to bylo ve epizodě pozpátku, kde hrál kouřícího muže, v roce 1997 si zahrál v jedné epizodě SPACE CADETS a na přelomu tisíciletí se objevil v několika televizních pořadech.

Grant je ale spíše než režisér a herec známý jako scénárista a spisovatel. Na kontě má více než 10 scénářů k různým seriálům a pořadům (kromě RED DWARF je to např. SPITTING IMAGE, CARROT'S LIB, DARK AGES či nejnovější THE STRANGERES). Je autorem několika úspěšných knih o trpaslíkovy (Nekonečno vítá ohleduplné řidiče, Lepší než život, Pozpátku, Red Dwarf Omnibus a další... ), ale také několika sci-fi novel a románů (Kolonie, Neschopnost či právě vycházející Fat).

Jak je vidět, Rob Grant je mužem mnoha profesí, je to režisér, producent, příležitostný herec, ale především scénárista a spisovatel . A my si ho budeme pamatovat jako autora mnoha vynikajících knih a Červeného trpaslíka.  
 
Vytvořil: Pucimka
Upravil: janajau
Zdroj: Daemon.cz + csfd.cz

'Životopis autora Grant Rob'
Dnes je 02.12.2023
Před 97 lety se narodil(a) Macourek Miloš
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno