Steelová Danielle - Životopis

Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel, známá pod pseudonymem Danielle Steel, je jednou z nejprodávanějších spisovatelek jak v USA, tak i na celém světě. Danielle se proslavila jako autorka napínavých románů, jichž se prodalo více než 530 milionů kopií (údaj z roku 2005).

Její romány se držely na žebříčku nejprodávanějších knih New York Times nepřetržitě po 390 týdnů a 22 z nich bylo zfilmováno. V roce 2001 byla Danielle Steel uvedena jako jedna z 30 nejtalentovanějších žen v Americe časopisem Ladies´ Home Journal. Čisté jmění Danielle Steel se v roce 1997 odhadovalo mezi 600 a 800 miliony dolarů (v současné době se pravděpodobně zdvojnásobilo).
je nevídaný nakladatelský fenomén - každý její nový román se spolehlivě vyhoupne na žebříček bestsellerů. Tvůrčí dráhu zahájila v 70. letech psaním do ženských časopisů. První romantický román Going Home vydala v roce 1973. Její čtvrtá kniha The Promise (1979) se stala bestsellerem a od té doby D. S. sklízí jeden úspěch za druhým. Dodnes se prodalo 480 milionů výtisků jejích děl. Ačkoli ji kritici nechválí, fanoušci jí neúnavně zajišťují více než slušnou existenci. Přes dvacet jejích knih bylo zfilmováno pro TV. Steelová píše i pro dětské a dospívající čtenáře (má odkud čerpat - sama vychovala devět dětí).
Vytvořil: Paja
Upravil: java, janajau
Zdroj: www.spisovatele.cz

'Životopis autora Steelová Danielle'
Dnes je 03.12.2023
Před 113 lety se narodil(a) Gregor Achille
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno