Obsah: Smrt krále Artuše

Strhující děj románu přenáší čtenáře do raně středověké Británie, do doby, kdy vrcholila moc krále Artuše.
Hlavním hrdinou vyprávění je Artušův nemanželský syn Mordred, charakterní a statečný chlapec, který se všemožně vzpírá osudové předpovědi. Mordredova matka a nevlastní Artušova sestra čarodějka Morgause totiž kdysi svedla mladičkého Artuše a porodila mu syna jako nástroj pomsty. Kouzelník Merlin předpověděl, že tento syn bude příčinou Artušovy zhouby. Nic netušící Mordred vyrůstá zprvu jako nalezenec u chudých rybářů, po smrti Morgausina manžela ho matka povolá na svůj královský dvůr, kde dospívá spolu se čtyřmi nevlastními bratry. Všichni chlapci jsou pak povoláni na Artušův dvůr a nelítostný osud si vybírá svou daň.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: www.mlp.cz