Obsah: Šest mesiášů

Zlo opět ožívá ve volném pokračování románu Seznam sedmi: ztratilo se několik vzácných knih, které tvoří základ věroučných a filozofických systémů. Pátrání po nich svádí do Spojených států k podivnému templu zla roztodivnou společnost, která reprezentuje kultury celého světa: nechybí v ní ani hrdinové předchozího dílu. Doyle jako již proslulý autor odjíždí do Ameriky na umělecké turné. Tam se setkává s ozvěnou své minulosti; vedle strhujícího boje s tajemným nepřítelem musí řešit i další záhadu: co se stalo s jeho přítelem, že už není tím, čím býval?
Druhá kniha série Arthur Conan Doyle.

Na seanci v Londýně potkal Arthur Conan Doyle tajemného cizince jménem Jack Sparks. Tento záhadný muž se později stal předlohou pro postavu Sherlocka Holmese. Než se rozešli, vyřešili spolu záhadu Seznamu sedmi. Doyle přitom na vlastní oči viděl hrůzné vraždy, kráčející mrtvoly a zlosyna tak ďábelského a mocného, že se bál o život, ale i o osud světa.
Dnes, téměř o deset let později, je již Doyle díky Holmesovi slavným autorem a právě vyplouvá na cestu - na své první umělecké turné po Spojených státech. Jeho přičinlivý americký agent všechno zařídil: předčítání, autogramiády, přednášky ve všech největších amerických městech. Doyle se domnívá, že ví, co ho čeká - zástupy lidí, opulentní hostiny a prázdné hotelové pokoje - ale mýlí se. Očekává ho šest neznámých, šest lidí, kteří měli sen o černé věži tyčící se v poušti, o zlé moci a řece krve. Potřebují jeho vedení. Společně najdou zdroj těchto vidění a zachrání - anebo ztratí - své životy i celý svět.

Mark Frost, scénárista, režisér a spolutvůrce Twin Peaks, žijící v Los Angeles, nám předkládá další knihu své temné série.

Vytvořil: Mady
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Šest mesiášů
Dnes je 21.06.2024
Před 82 lety se narodil(a) Zinnerová Markéta
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno