Obsah: Tutanchamon

 Mladý archeológ Carter, ktorý sa venuje reprodukcii hieroglyfov na objavených vykopávkach, pracuje od mladosti v Egypte. Jeho jedinou túžbou je nájsť hrobku faraóna Tutanchamona. Je príliš chodobný na to, aby si zaplatil licenciu, ale v duchu neprestáva snívať o tom, že raz nájde hrobku faraóna so zlatou maskou. Napokon sa zoznámi s bohatým anglickým šľachticom, ktorému tiež učaroval Egypt a navyše má dosť peňazí na financovanie vykopávok. Mladík presvedčí lorda, že v tajomnom Údolí kráľov tisíce rokov odpočíva faraón Tutanchamon, a tak sa pustia do práce. Netušia, aká dlhá a strastiplná cesta ich čaká. Počiatočná nedôvera a úškrny sa časom menia na žiarlivosť a závisť. Neprajnosť a intrigánstvo sprevádzajú archeológa na každom kroku. Navyše aj
spoločensko - politické pomery ohrozujú priebeh vykopávok. Ale Carter je presvedčený o svojej pravde, a tak ide tvrošijne za svojím cieľom. Odmenou za vytrvalosť a námahu je unikátny objav - nedotknutá, nádherná hrobka faraóna Tutanchamona, plná vzácnych pamiatok.

S otvorením tejto hrobky sa spájalo mnoho legiend a povier, ktoré autor nezabudol spomenúť. Verný zásade historika však v úmrtí objaviteľov hrobky nerobí bulvárnu senzáciu, jednoducho opisuje ich osudy po skončení vykopávok. Faktom zostáva, že tento neobyčajný príbeh vyvolal ohlas medzi vedcami i širokou verejnosťou na celom svete.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 21.04.2021
Před 98 lety se narodil(a) Mortimer John
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno