Obsah: Zachránci samoty

Psychologický román o komplikovaných vztazích na venkovské samotě, které vyústí v rodinnou tragédii. Autor rozehrává temné osudy obyvatel lesní usedlosti Samotín, do jejichž životů neodvolatelně zasahuje láska (včetně lesbické), žárlivost, nevyrovnané vztahy mezi rodiči a dětmi, a nade vším lpění na majetku. Dramatický propletenec vyvrcholí zoufalou událostí, při níž osudovou náhodou umírá nevinná oběť. Široce koncipovaný děj spojuje postava vesnického lékaře coby svědka, nestranného pozorovatele a důvěrníka všech zúčastněných. Text, začínající prologem a uzavřený epilogem, je rozdělen do čtyř částí pojmenovaných po hlavních postavách románu; vyprávěn je v ich i er-formě. Próza je napsána dle skutečného příběhu a autor se snažil přiblížit ji co nejširší vrstvě čtenářů.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024