Obsah: Ach, holčičko

Poprvé v češtině vydaný povídkový cyklus vychází v překladu Josefa Schwarze, legendy české překladatelské školy. Laskavou saroyanovskou formou přibližuje radosti a strasti vztahů mezi muži a ženami...
V této knížce Williama Saroyana, poprvé vydané česky, si můžeme znovu připomenout, že patří - i když v jedné povídce mluví velmi ironicky o své slávě - mezi nejpřednější americké prozaiky, ale tak trochu se od nich odlišuje svým lidským postojem, jakýmsi nezdolným, zmoudřelým optimismem, který i ve smutných, ba tragických okolnostech nalézá příležitost k otevřenému, šťastnému humoru. Znovu nás okouzlují jak jeho mírně nostalgické epizody z arménského prostředí, tak mnohovýznamná existenciaální zamyšlení i všudepřítomnost v nejrůznějších koutech zeměkoule.
Zdroj: Anotace z knihy Ach, holčičko
Dnes je 27.07.2024