Obsah: Ztracené světlo

Devátá kniha série Harry Bosch.
Detektiv Harry Bosch byl už natolik znechucen nekonečným bojem s byrokracií a pokrytectvím v LAPD, že za sebou práskl dveřmi a tím ukončil svou policejní kariéru. Pro věčného rebela je ale výslužba nekonečnou nudou, a tak se Harry rozhodl využít čerstvé licence soukromého detektiva a vyšetřit jeden z případů, jejichž spisy si odnesl z kanceláře. Jedná se o zapomenutou vraždu zaměstnankyně hollywoodského filmového studia, do jejíhož vyšetřování Harry před lety krátce zasáhl. Nyní má mnohem těžší pozici: bez policejního odznaku mu zůstávají mnohé dveře zavřené a občas čelí otevřenému výsměchu či pohrdání. Přesto všechno trpělivě sleduje krvavou stopu, která vede od dívčiny mrtvoly k záhadně zmizelé počítačové expertce FBI, dvěma zastřeleným policistům – a nakonec ke zjištění, že v pozadí celého případu stojí organizace vlivnější než hollywoodští magnáti a bezcitnější než losangeleská policie. Teď jde jen o to, jestli tihle lidé Harrymu dovolí, aby pátrání ve zdraví dokončil...
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Ztracené světlo