Obsah: Kníže mečů

1. kniha série Corum.
Sami bohové poznali, co je strach! Byly to časy průniku milionu Plánů, a časy, kdy se mohlo stát cokoli. Byla to doba bohů, jejichž neustálou přítomnost bylo možno vysledovat ve všem, co ve všehomíru existovalo; doba obrů procházejících vodou, doba nerozumných trpaslíků a stvoření zbavených tvarů, která bylo možno přivolat neopatrnou nebo horečnatou myšlenkou a jež neodešla, aniž by způsobila utrpení nebo pokud jim nebyla složena krutá oběť. Byla to doba magie... Pod krvavými prapory Psa a Medvěda zamořili krutí Mabdeni Zemi. A všichni mystičtí Vadhaghové, až na jednoho, byli vyhlazeni. Jediný zbylý Vadhagh, Corum Jhaelen Irsei, Kníže v Šarlatovém plášti, je donucen vzepřít se krutému Osudu a pokusit se změnit nejenom svůj život, ale i životy všech bytostí v patnácti plánech, ovládaných bohy Chaosu...
Upravil: elfos
Zdroj: Anotace z knihy Kníže mečů