Obsah: Vzpomínky reakcionáře a kverulanta

Vzpomínky reakcionáře a kverulanta   / [Naps. a ilustr. ] Vítězslav Houška        Vyd. 1    . - Praha: Academia, 2002  . - 238 s. , 16 s. fot. ; 21 cm        ISBN 80-200-1011-4  : Kč∼168, 00

Svěží vzpomínková kniha přibližuje především významné osobnosti, se kterými se autor během svého život setkal.
Novinář, spisovatel, překladatel a karikaturista v jedné osobě vzpomíná především na období od konce třicátých let (autorova léta studentská) až do let sedmdesátých s přesahy do současnosti. A i když tato doba nebyla pro V. Houšku příznivá pro jeho jednoznačný politický postoj, vzpomínky jsou projasněné setkáváním s lidmi, kteří se stali jeho přáteli nebo třeba byli jen nedostižnými vzory. Plejáda těchto osobností je opravdu široká - od spisovatelů, politiků, výtvarníků až po sportovce. Knihu doprovázejí fotografie a karikatury autora.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz