Obsah: Pahorek z písku

Román z prostředí internačního a kárného tábora britské armády v Severní Africe za 2. světové války navazuje dějově na předešlý autorův román "Pahorek" ze stejného prostředí.
Dva vězňové jsou obžalováni z vraždy sadistického důstojníka a třetí z podněcování vzpoury a jsou odsouzeni vojenským soudem k doživotí a trestu smrti. Nikdo ze soudců nedokáže pochopit nelidské podmínky v táboře. Rozhodnutí vojenského soudu není akceptováno generálním prokurátorem a tresty jsou zmírněny, velitel a někteří důstojníci jsou přeloženi jinam a očekává se, že v táboře by se měly hrůzné podmínky změnit. V závěru příběhu ale nový štábní rotmistr, který hodlá pokračovat v praktikách svého předchůdce, vzbouřenými vězni, zbavenými veškeré naděje na lepší podmínky, drasticky ubit. Autor v dramaticky gradujícím příběhu sugestivně vylíčil prostředí kárného tábora a přesvědčivě popsal jednotlivé protagonisty.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize