Obsah: Mistr zločinu

Devátá kniha série Alex Cross.

Alex Cross bojuje s nejbezohlednějším a nejnebezpečnějším vrahem, s jakým se kdy utkal, s nelítostným dravcem známým pouze jako Vlk. Hned první případ Alexe Crosse po jeho nástupu k FBI znamenal pro americkou veřejnost šok. V celé zemi jsou za denního světla unášení muži a ženy, pak beze stopy mizí. Alex zjistí, že tito jedinci nejsou vybíráni náhodně, ale že jde o mimořádně výnosný nákup a prodej. Jak se zdá, za novodobým zotročováním lidí se rýsuje právě přízračná postava zločince Vlka, Rusa s podivnými kontakty v KGB, který po příchodu do Spojených států ovládl tamní ruskou mafii a dovedl její příšerné metody ke zrůdné dokonalosti.
Alexe stále víc dráždí podivná nemotornost a přehnaná opatrnost americké FBI, která se zdráhá okamžitě jednat, přestože disponuje úžasnými prostředky a možnostmi. Nakonec je nucen sám vyrazit na lov jako osamělý predátor, aby Vlka vystopoval a aby zachránil alespoň některé z vytipovaných obětí, dokud jsou ještě naživu.
Jako by nestačilo, že Alexe pohltil nebývale obtížný případ, začne se mu komplikovat také soukromí. Do jeho života se nečekaně vrací bývalá snoubenka Christine, avšak určitě ne kvůli tomu, v co by Alex možná doufal. Bude mít detektiv dost sil porvat se s překážkami?

Vytvořil: lulubar
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.02.2024
Před 113 lety se narodil(a) Vávra Otakar
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno