Obsah: Chromozom 6

Třetí kniha série Jack Stapleton a Laurie Montgomeryová.

Když Carla Franconiho, nechvalně proslulou postavu newyorského podsvětí, zastřelí neznámý zabiják, hodně lidem to zkomplikuje životě - protože Franconi byl v době smrti pod policejní ochranou. Zmatek ještě vzroste, když Franconiho tělo záhadně zmizí z městské márnice dřív, než je provedena pitva. Tento drzý mafiánský kousek velice rozhořčí doktorku  Laurii Montgomeryovou, ale jejího kolegu, soudního patologa Jacka Stapletona, celá aféra spíše pobaví.
I on si však začne dělat starosti - když se na jeho pitevním stole objeví zohavené, neidentifikované tělo, vylovené z moře. Podobné případy jsou pro soudní patology běžnou rutinou, a tak Jacka ani tak nemate, že mrtvole chybí hlava a ruce, jako spíše to, že jí scházejí játra.
S Lauriinou pomocí identifikuje mrtvolu jako pohřešovaného Franconiho, tím se však záhada neřeší. Kdo zabil Carla Franconiho? Ukradli jeho tělo z márnice stejní pachatelé? A komu tak strašně záleží na tom, aby se nepitvala Franconiho játra?
Hledání pravdy navzdory zastrašování ze strany mafie zavede Laurii a Jacka až do hluboké džungle rovníkové Afriky. Uprostřed zaostalé chudé země objeví supermoderní výzkumný komplex zaměřený na operace, které jsou sice o krok před současnou medicínou, zato však na hony zaostávají i za naprosto základní lékařskou etikou...
Vytvořil: Mady
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 09.12.2023
Před 98 lety se narodil(a) Gellner Ernest
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno