Obsah: Prodloužený úžas

Prodloužený úžas   / Antonín Sova  ; výbor uspoř. , k vyd. připr. , ed. pozn. a dosl. naps. Miroslav Červenka; il. doprovod Stanislav Kolíbal      1. vyd    . - Praha: Odeon, 1989  . - 164 s  . - (Klub čtenářů; Sv. 612)      ISBN 80-207-0055-2  : Kč∼22, 00

Výbor z veršů klasika českého symbolismu je soustředěn především na básně z nejintenzivnějšího tvůrčího období, z let 1895-1906.
Kniha je rozčleněna do čtyř oddílů podle autorových typických žánrových útvarů: je zde přírodní lyrika, meditativní poezie a písně, lyrické balady i básně, které jsou odrazem niternýchh pocitů a osobních zkušeností. Ty jsou zařazeny do závěrečného oddílu reliéfů a panoramat. Ke kompaktnímu dojmu z knihy přispívá i ilustrační doprovod Stanislava Kolíbala.
Vytvořil: janajau
Upravil: ota61