Obsah: Zlatý Buddha

Před Juanem Cabrillem a jeho týmem stojí složitý úkol – zajistit pokojný návrat dalajlámy z nucené emigrace zpět do Tibetu. Splnění tohoto nelehkého úkolu však vyžaduje přesně naplánované a do sebe zapadající akce stejně jako nutnost uzavřít dohodu se dvěma věčnými rivaly – Ruskem a Čínou. Triumfem v rukou Korporace se stává posvátná socha Zlatého Buddhy, v jehož útrobách má být ukryt starý dokument naznačující cestu k velkému nalezišti ropy v zapovězené zemi. "Milý čtenáři, před několika lety, když jsem psal Záplavu, jsem si uvědomil, že Dirk Pitt už na všechno nestačí, a proto jsem stvořil Juana Cabrilla. Juan Cabrillo byl velitelem lodě Oregon, která na první pohled vypadala úplně obyčejně, ale uvnitř byla doslova napěchována nejmodernějšími technologiemi. Byla majetkem soukromé agentury, kterou si mohla najmout jakákoliv vláda – pokud si to mohla dovolit. Ta loď se dostala všude tam, kam už nepronikla válečná plavidla. Převážela tajné náklady, aniž by vzbudila jakékoliv podezření, odesílala zprávy přes satelit – prostě Oregon skvěle doplňoval NUMA. Když jsem psal o Oregonu a jeho nedostižném kapitánovi, přišlo mi najednou líto, že by po splnění mise měl odeplout do zapomnění. Sám sobě jsem slíbil, že jednoho dne zase vypluje – a jsem hrozně moc rád, že právě Zlatý Buddha je prvním příběhem nové série o Juanu Cabrillovi a jeho mužích (a pochopitelně ženách! ). Pevně doufám, že se budete bavit alespoň stejně tak dobře jako já, když jsem tyto postavy tvořil. Kdo ví, třeba se jejich cesty zase jednou zkříží s těmi, kudy kráčí Dirk Pitt…"
Zdroj: Anotace z knihy Zlatý Buddha
Dnes je 16.04.2024