Obsah: Záplava

Čtrnáctá kniha série Dirk Pitt.
Cenou, jíž za svůj přepych platí bohatý a nenasytně chamtivý čínský pašerák, který je Pittovým soupeřem v Záplavě, jsou lidské životy: většinu obrovského majetku získal z pašování čínských imigrantů do nejrůznějších zemí celého světa, včetně Spojených států. Dirk Pitt postupuje po pašerákových stopách ze státu Washington až do Louisiany, kde jeho sok buduje obrovský námořní přístav uprostřed ničeho. Proč si vybral právě toto naprosto nemožné místo? Další pátrání se soustřeďuje na tajemné zmizení lodi, kterou Čankajšek před svým útěkem z Číny v roce 1949 naplnil nesmírnými historickými poklady. Patří mezi ně i bedny s kosterními pozůstatky legendárního Pekingského člověka, jež zmizely už na samotném počátku 2. světové války. Pitt, jenž se připravuje na závěrečné střetnutí, musí čelit dosud nejnebezpečnějšímu nepříteli, s jakým se kdy setkal.
Zdroj: Anotace z knihy Záplava
Dnes je 29.03.2024