Obsah: Mrtvá z Nevady

Matt Hunter studoval vysokou školu a měl před sebou skvělou budoucnost. Pak se ale jedné noci připletl do absurdní rvačky, a nešťastnou náhodou přitom zabil jiného studenta. Ono osudové klopýtnutí odnáší Mattova rodina i on sám - stráví čtyři roky ve vězení a ani potom se nezbaví výčitek svědomí vůči mrtvému. Nevěří, že by ještě někdy mohl být šťastný, ale štěstí k němu v podobě jeho dávné lásky Olivie nakonec přijde samo. Matt si krásnou Olivii vezme a ona teď čeká jeho dítě. Těhotná žena odjede na jakési školení a Mattovi přijde na mobil obrázek zachycující jeho manželku v hotelovém pokoji s cizím mužem. Zkoušenému Hunterovi se znovu hroutí svět, ale nakonec nepodlehne vábení všechno vzdát. Záhy totiž zjišťuje, že to, co se stalo, je složitější, než se zdálo, a začíná na vlastní pěst rozkrývat tajemství své vlastní ženy…Mrtvá z Nevady Harlana Cobena není jen výborně vymyšlená detektivka, ale lze ji zároveň považovat za skvěle napsaný psychologický thriller, který čtenáře spolehlivě udrží v napětí až do posledních stránek. Autorovy zápletky nepřestávají překvapovat, dialogy nešustí papírem a nezdržují, popisy jsou strohé a přesné. A nechybějí ani účinně dávkované porce ironie a sarkasmu - v tom, jak dokáže dramatické vyprávění odlehčit, je dnes Coben mezi autory žánru stěží překonatelný.
Zdroj: Anotace z knihy Mrtvá z Nevady
Dnes je 18.04.2024