Obsah: Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel

Hospodyně, jejíž staropanenský život od základu změní škodolibý žert, vážně nemocná žena, které náhodné setkání poskytne nečekanou psychickou vzpruhu, spisovatelka, jež odhalí utajovanou skutečnost v životě své nekonvenční příbuzné, manželka uchovávající si po léta vzpomínku na prožitek milostné vášně s cizím mužem a sledující její proměny...
Kanadská prozaička Alice Munroová potvrzuje i ve své druhé česky vydané knize pověst skvělé vypravěčky, především však neobyčejně vnímavé a citlivé pozorovatelky všedních i přelomových životních situací. Příběhy svých mladších i zralejších hrdinek, ať už se točí kolem citových vztahů, hledáním vlastní identity, mezigeneračních problémů či stárnutí a smrti, dokáže vylíčit s takřka hmatatelnou živostí a schopností vcítit se do svých postav, aniž by sklouzla k sentimentalitě nebo jen náznaku klišé.

Povídky:
- Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel (Hateship, Friendship, Courtship, Loveship, Marriage)
- Plovoucí most (Floating Bridge)
- Rodinný nábytek (Family Furnishings)
- Útěcha (Comfort)
- Kopřivy (Nettles)
- Rustikál (Post and Beam)
- Paměť (What Is Remembered)
- Queenie (Queenie)
- Odloučení (The Bear Came over the Mountain)
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize